Balustrada z nierdzewki i szkła na rotulach

Balustrada ze stali nierdzewnej to jeden z najbardziej popularnych rodzajów balustrad wykorzystywanych w budownictwie. Zaletą tego typu balustrady jest uniwersalność, ładny wygląd i trwałość. Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy balustrada z nierdzewki na rotulach jest dla ciebie, przeczytaj poniższy artykuł.

Balustrada ze stali nierdzewnej jest lepsza niż balustrada z żelaza

Niewątpliwą zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej trwałość. Balustrada stalowa jest bardzo wytrzymała, trudno ją uszkodzić i zarysować. Poza tym nie niszczeje tak szybko jak balustrada wykonana ze zwykłego żelaza. Zresztą ogromną przewagą stalowej balustrady z nierdzewki jest antykorozyjność. A to sprawia, że jest polecana do montażu na zewnątrz budynków. W przeciwieństwie do barierek żelaznych balustrady ze stali nierdzewnej nie wymagają od nas dodatkowej pielęgnacji, konserwacji i częstego czyszczenia. A to duży atut, jeśli chodzi o balustrady montowane na balkonach i tarasach.

Jakie są największe zalety balustrady ze stali nierdzewnej? To przede wszystkim:

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • cena balustrady w stosunku do jej wysokiej jakości
  • antykorozyjność balustrady nierdzewnej i jej wytrzymałość
  • wygląd barierki 
  • możliwość jej łatwego dopasowania do wnętrza.

Nie wiesz, czy balustrada ze stali nierdzewnej jest dla ciebie odpowiednia? Przed jej zakupem skonsultuj się z doradcą, który pomoże ci wybrać odpowiedni projekt balustrady z nierdzewki. A jeżeli nadal będziesz się wahać przy wyborze balustrady ze stali nierdzewnej, niech argumentem będzie to, że balustrada z nierdzewki i szkła jest bardzo opłacalna. Jak to możliwe? Zazwyczaj cena balustrady ze stali nierdzewnej jest wyższa niż koszt barierki z żelaza, ale pamiętaj, że jest to jednorazowy wydatek. Podczas gdy w przypadku balustrady z żelaza musisz jeszcze doliczyć cykliczne koszty jej utrzymania, balustrada z nierdzewki i szkła nie będzie już generowała dodatkowych wydatków.

Balustrada z nierdzewki i szkła to dobry pomysł

Inwestorzy i architekci wnętrz mówią jednym głosem na temat zalet balustrad z nierdzewki i szkła. Pomijając już wytrzymałość i antykorozyjność balustrady z nierdzewki, mówimy zwłaszcza o jej atutach wizualnych. A to jest przecież jeden z aspektów, na który zwracamy uwagę podczas wyboru balustrady stalowej. Balustrada z nierdzewki i szkła jest uniwersalna, a przy okazji bardzo efektowna. Taki projekt wyróżnia się ciekawym designem i nowoczesnym wzornictwem. Równocześnie balustrady ze stali nierdzewiejącej są minimalistyczne i pasują do każdego wnętrz.

Chcesz zamontować balustradę z nierdzewki i szkła w nowoczesnym mieszkaniu? Nic prostszego! Wybierz balustradę nierdzewną ze szkłem całoszklaną i zamontuj ją np. przy schodach stalowych. A może marzy ci się balustrada tego typu, ale twój dom jest utrzymany w klasycznych tonach? Nie ma problemu, przecież balustrada z nierdzewki i szkła dobrze wygląda także w klasycznych pomieszczeniach. Możesz balustradę tego typu zamontować np. przy schodach dywanowych albo schodach belkowych.

Balustrada z nierdzewki i szkła na rotulach – bezpieczeństwo i ładny wygląd

Balustrada z nierdzewki i szkła na stalowych rotulach to jedno z bezpieczniejszych rodzajów mocowania balustrad szklanych. Rotule są wykonane ze stali nierdzewnej i montuje się je do podłoża oraz do balustrady szklanej. Są one bardzo bezpieczne, eleganckie i nie rzucają się w oczy. Mogą być alternatywą dla klasycznej barierki stalowej, którą stosujemy do podtrzymywania szklanych tafli balustrady. Rotule mogą mieć kształt okrągły lub kwadratowy i zazwyczaj mają średnicę 50 mm.

Co zyskujemy, mocując balustradę z nierdzewki i szkła na rotulach? Przede wszystkim dostajemy ładny wygląd i nowoczesny design balustrady. Stalowe rotule nie są tak często spotykane jak standardowe słupki ze stali nierdzewnej, do których montujemy szklaną balustradę. Balustrada z nierdzewki i szkła mocowana w ten sposób do schodów wyróżnia je w pomieszczeniu.

Fachowcy zalecają, żeby rotule montować zawsze w przypadku balustrad całoszklanych bez pochwytów. Dużo pewniejszym rozwiązaniem jest jednak wyposażenie balustrady z nierdzewki i szkła w bezpieczną barierkę ze stali nierdzewnej. To jest duży zysk dla naszego bezpieczeństwa, ale i wyglądu balustrady z nierdzewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =